Vartotojiška visuomenė ir mūsų priimami sprendimai

By | July 18, 2016

Greičiausiai ne vienas mūsų prisimena tėvų ar senelių pasakojimus apie laikus, kai net ir turėdamas pinigų negalėdavai įsigyti tai, ko nori. Ką jau čia apie tuos norus, nebuvo galima įsigyti net ir būtiniausių priemonių, na o visa tai buvo vadinama tiesiog deficitu. Šiandien tokia situacija mums tiesiog neįsivaizduojama, mat turėdami reikiamas lėšas prekes bei paslaugas galime laisvai pirkti bet kurioje pasaulio rinkoje. Visgi, toks prekių prieinamumas skatina beprotišką vartojimą, na o jis ne visada suteikia tik teigiamus padarinius. Žinoma, tai palanku verslui, tačiau patiems žmonėms, aplinkai – tikrai ne. Pabandykite prisiminti, kada paskutinį kartą sugedus vienam ar kitam buities prietaisui ėmėtės jo remonto? Automobilius esame pratę taisyti, tačiau dėl neaiškių priežasčių buityje šios praktikos tiesiog netaikome. O be reikalo. Jei sugedo televizoriaus vaizdo konverteris, tai dar nereiškia, jog reikia skubėti į prekybos centrą ir pradėti ieškoti naujo televizoriaus. Šį gedimą galima pašalinti, kaip ir daugelį kitų, tad nesišvaistykite pinigais ir nepamirškite, jog pataisytas daiktas jums tarnaus dar ne vienerius metus, tad tikrai apsimoka investuoti į remonto paslaugas, kurias šiandien suteikia daugelis profesionalų.

Tiesa, idealiausiu atveju jūsų turimo televizoriaus ar bet kokio kito įrenginio garantinis laikotarpis dar nėra pasibaigęs ir šios paslaugos jums nieko nekainuos. Priešingu atveju, teks šiek tiek patuštinti kišenes. Viskas nėra taip blogai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau tik meistras jums galės tiksliai įvardinti tiek pačius gedimus, tiek sumą, kurią reikės sumokėti tam, jog ir vėl galėtumėte mėgautis televizija namuose. Galbūt tai ir nėra svarbiausias aspektas mūsų gyvenime, tačiau tiesa ta, jog visi mes mėgstame komfortą ir poilsį, na o tai dalykai, kuriuos tapatiname su visiškai skirtingais aspektais. Tai, jog prieš kelis dešimtmečius prekių įsigijimas buvo labai ribojamas lėmė faktą, jog remonto paslaugos bei darbai mums leisdavo išvengti beprotiškai augančio vartojimo. Šiomis dienomis bene kiekvieną dieną susiduriame su pirkiniais ir nė nepasvarstome, ar galėtume pasielgti kitaip.

Kalbant apie remonto darbus, juos atlikti tikrai apsimoka, nepaisant to, ką girdite iš aplinkinių. Tiesa, jei remontas kainuoja daugiau nei naujas daiktas (kas praktikoje taip pat pasitaiko), neskatiname savęs skriausti, tačiau tokių situacijų pasitaiko labai retai. Dažniausiai remonto darbai jums leidžia sutaupyti, tačiau dėl nuolatos skatinamo vartojimo, reklamų ar aplinkinių nuomonių, nė nesusimąstome apie šią galimybę. Taigi, mes skatiname kas kartą apgalvoti, ar tikrai reikia įsigyti naują daiktą, ir vėl leisti pinigus. Galbūt galite iš šios situacijos išsisukti šiek tiek kitaip? Pasvarstykite ir be jokios abejonės atrasite atsakymą į jums rūpimą klausimą. Tai mažas žingsnis, prisidėsiantis prie didelių pokyčių apie kuriuos reikia kalbėti drąsiai ir garsiai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *