Gyvūnų sveikatos priežiūra

By | October 16, 2013

Natūralu, jog kiekvienas žmogus reguliariai lankosi pas savo šeimos daktarą. Taip elgiamės todėl, jog norime būti tikri dėl savo sveikatos ir išvengti situacijų, kai dėl neapdairumo ar laiko stokos ligos randamos tik tada kai jau yra įsisenėjusios. Rūpintis savo sveikata yra kiekvieno žmogaus pareiga, tad ir nesitikime, jog kiti tai padarys už mus. Visgi, gyvūnai, kuriuos auginame namuose, negali atlikti šių vizitų ar skųstis dėl savo sveikatos. Gyvūnų daktaras privalo apžiūrėti gyvūnėlį bent kartą per metus, na o jūsų pareiga tai užtikrinti. Nepamirškite, jog įsigiję augintinį, prisiėmėte atsakomybę už jį bei jo sveikatą. Taigi, turite elgtis apdairiai ir skirti laiko reguliarioms vizitacijoms. Jos gali užkirsti kelią įvairioms ligoms ir užtikrinti, jog augintinis yra sveikas ir laimingas.

Jei manote, jog gyvūnas negali klabėti, todėl nepraneša apie savo negalavimus – klystate. Kiekvienas šeimininkas puikiai pažįsta savo draugą ir gali pasakyti, kad jis elgiasi keistai. Žinoma, elgesio pokyčiai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tačiau negali atmesti fakto, jog tam gali turėti įtakos liga ar infekcija. Erkės yra vienas iš didžiausių gyvūnų priešų. Jei auginate šunį, katę ar kitą gyvūną, kuris būna lauke, privalote imtis priemonių, jog užkirstumėte kelią erkių įsisiurbimams. Kiekvienas gyvūnų daktaras gali rekomenduoti specialius antkaklius, pasaitėlius ar purškiklius, tačiau jie suveikia ne visada. Taigi, jei radote įsisiurbusią erkę ar tiesiog matote, jog jūsų augintinis jau kelias dienas elgiasi lyg nesavas, vizitas pas daktarą yra tiesiog būtinas. Tai neužims daug laiko, na o jūs galėsite būti tikri, jog padarėte viską, kad išvengtumėte nemalonių nutikimų.

Priemones, skirtas erkių prevencijai, galite rasti visose specializuotose parduotuvėse, kuriose parduodami ėdalai gyvūnams. Visgi, to tikrai nepakanka. Esama atvejų, kai gyvūnas nė pats nejaučia, jog serga. Tokiose situacijose vienintelis būdas išvengti problemų, reguliarūs vizitai pas daktarą. Veterinarai puikiai išmano savo darbą ir gali atlikti begales neskausmingų tyrimų. Lygiai taip pat kaip jūs, atliekate kraujo tyrimus tam, jog sužinotumėte ar esate sveiki, gyvūnams taip pat atliekamos tokios procedūros. Įsigyti gyvūnėlį yra paprasta, neretai tai būna vaikų užgaida. Visgi, praėjus susidomėjimui, jūs privalote toliau rūpintis savo nauju šeimos nariu ir skirti jam reikalingą dėmesį. Gyvūno priežiūra tai ne tik maitinimas ir pasivaikščiojimai lauke. Tai didelis darbas ir atsakomybė, kuri reikalauja atsidavimo ir netarpiško rūpesčio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *